برای پیشرفت در فروش از آزمایشگاه ایده بگیریم

سلام وقت بخیر ، من رضا نکوئی هستم ، در این مقاله آموزشی میخوایم از آزمایشگاه ایده بگیریم و ببینیم چطور میشه ازین ایده در فروش مجموعه خودمون پیشرفت ایجاد کنیم .

یک سوال : ماه قبل چقدر فروش داشتین در کل مجموعه تون  ؟

به نظر شما همه همکاران شما هم در کل کشور حدود مجموعه  شما در ماه گذشته فروش داشتن ؟

 

قطعا نه ، و حتما بعضی ها خیلی بیشتر و بعضی ها خیلی کمتر از شما فروش داشتن ، درسته ؟

حالا به کسانی که کمتر از شما  ، در ماه گذشته فروش داشتن کار نداریم ، اونایی که بیشتر فروختن ، چرا بیشتر فروختن؟

اون شرکت همکاری که در یکسال گذشته ، هر ماه از مجموعه شما بیشتر فروش داشته  ، چرا بیشتر فروخته ؟ اونا چیکار میکنن که پرسنل مجموعه شما نمی کنن ؟

اونا 48 ساعت در روز کار میکنن و شما 24 ساعت ؟ قطعا نه  و خیلی از افرادی که از ما بیشتر فروش دارن ، حتی از ما کمتر کار میکنن ، درسته ؟ پس حتما اونهایی کارهایی رو انجام میدن که ما ازش غافل هستیم ، قبول دارین ؟

خوب میخوام از آزمایشگاه ایده بگیرم ، سری به آزمایشگاه بررسی مشکلات کاری خودمون بزنیم ، نحوه کار ، جذب مشتری ، بازاریابی ، آموزش پرسنل ، برخورد با مشتری و خیلی از قسمتهای دیگه تعامل با مشتریانمون روببریم آزمایشگاه ، ببینیم کجای کارمون ایراد داره ، کجای ارتباط ما با مشتری مریضه و حال خوشی نداره ، کجا تلاش و فعالیت ما هنوز متولد نشده ، در کدوم قسمتها خیلی وقته فوتی داشتیم و اون قمست مهم در فروش رو اصلا اجرا نمیکنیم و در کل میخوایم فعالیت خودمون در کسب و کار رو ، ببریم زیر میکروسکوپ آزمایشگاه و عیب و ایرادهاشو در بیاریم و از مجموعه هایی  که دو برابر ما هم فروش دارن ، بیشتر بفروشیم ، چطوره ؟

خوب برای اینکه حال و روز فروش کسب و کارمون رو ببریم آزمایشگاه و تکلیفش رو با درآمدمون مشخص کنیم ، از آزمایشگاه ایده گرفتیم و برای این آزمایش نکات زیر رو بهتون پیشنهاد میکنم :

  • از امروز یک ساعت در روز رو به مطالعه اختصاص بدیم ، رازهای فروش موفق و کسب درآمد رو بررسی کنیم ، و نحوه فعالیت خودمون رو با این رازها مقایسه کنیم و ببینیم در آموزشهای بازاریابی و جذب مشتری ، اساتید چی گفتن و ما داریم چیکار میکنیم ؟ ایرادات رو یادداشت کنیم ، یکی یکی حل کنیم ، و انوقت چی میشه به نظرتون ؟

 

  • برنامه ای منظم برای ارتقا سطح علمی و تجربی پرسنل و کارمندان خودمون ایجاد کنیم ، تا فروشنده های مجموعه ما حرفه ای تر نشن ، امکان افزایش فروش هست به نظرتون؟

 

 

  • رفتار و کارکرد مجموعه های موفق اطرافمون رو ببریم زیر میکروسکوپ ، اونا دارن چیکار میکنن ( البته فقط رفتارهای صادقانه و صحیح اونها ) که ما انجام نمیدیم ، کاوش کنیم ، بالا و پایین کنیم ، مزیت کار این مجموعه های موفق رو کشف کنیم و حتی اگر لازمه ، بریم سراغشون و ازشون بخوایم ما رو راهنمایی کنن (اگر بزرگ اندیش باشن و این کارو انجام بدن ) و این محبتشون رو با هدیه ای ارزشمند جبران کنیم و فوت و فن اونها رو یاد بگیریم ، به نظرتون بعد در کسب و کار ما چه اتفاقی می افته ؟

 

  • از مشاوره ، مشاوران و اساتید بازاریابی و جذب مشتری استفاده کنیم ، به حرفها و آموزشها و راهنمایی های اونها به دقت گوش کنیم ، بزاریم یک کارشناس کسب و کار ما رو از زیر ذره بین نگاه کنه و مشکلاتمون رو پیدا کنه ، یک نکته مهم در اینجا اینه که اگر از مشاوره یک فرد خبره کمک بگیرین ، هر قدمی که بگه شما بردارین ، اگر راهنمایی درستی کرده باشه ، حتما اون قدم و اون اقدامی که میگه شما انجام بدین با عقل و منطق جور در میاد ، یعنی امکان نداره یک مشاور حرفه ای بگه کاری انجام بدین و توضیح هم بده چرا این کارو انجام بدین اما انجام اون کار با عقل و منطق جور در نیاد

 

 

  • فکر کنیم ، 24 ساعت فکر کنیم ، به همه بخش های کاریمون فکر کنیم ، ذره بین به دست باشیم همیشه ، چرا این فروش این طوری شد؟ چطور بهتر میشد ؟ قطعا با بررسی کارهای خودمون و تفکر درباره اونها ، خیلی مطالب برامون روشن میشه و مشکلاتمون رو میتونیم تا حدودی شناسایی کنیم ، به نتایج روزانمون بی تفاوت نباشیم و نگیم قسمت همین بود ! بازار خرابه ! وضع همه همین طوره !  توی همین بازار خراب باز هم بعضی ها دو برابر بعضی دیگه فروش ندارن ؟؟

 

  • در فروش فقط به یک یا چند روش فروش خودمون رو محدود نکنیم ، شاید یکی از دلایل کمبود فروش ما ، نسبت به همکاری که دو برابر ما فروش و درآمد داره ، اینه که اون همکار از روشهای جدیدی برای فروش استفاده میکنه که ما ازش بی خبریم و ما داریم از روشی استفاده میکنیم که برای 10 سال پیش خوب بود و الان دیگه جواب نمیده ، بنابراین همیشه دنبال یافتن راه های جدید برای فروش ، بررسی اونها و پیروی از روشهای درست و صحیح باشیم

 

 

  • هزینه ها رو کاهش بدیم ، میشه منم 100 میلیون ماه گذشته بفروشم و 10 میلیون سود کرده باشم و رقیبم هم 100 میلیون ماه گذشته بفروشه و 20 میلیون سود کرده باشه ! کاهش هزینه ها یک راه مناسب برای افزایش درآمد میتونه باشه . الکی شلوغش نکنین تا جایی که امکان داره هزینه ها رو کم کنین تا درآمد بیشتری برای خودتون باقی بمونه

 

  • آزمایش کنین ، صحیح و خطا کنین ، راهنمایی بگیرین ، دنبال راه های بهتر باشین ، حتما متوجه میشین و راهشو پیدا میکنین اگر مجموعه ای هست که از مجموعه شما بیشتر فروش داره ، حتما رازش رو پیدا میکنین و حتما میتونین بسیار توانمندتر از اونها عمل کنین و نتایج بسیار بهتر بگیرین

انشاالله که از خوندن این ایده پیشرفت در فروش لذت برده باشین

ارادتمند ، رضا نکوئی مدیر وبا سایت جذب مشتری

 

رایگان ثبت نام کنین واز آموزشهای جدید مطلع شوید .

Please enable the javascript to submit this form

 


چاپ   ایمیل

مقالات مرتبط