8 خصوصیت فروشنده حرفه ای بخش اول

یکی از قوانین مهم برای  فروش بیشتر ، وقت گذاشتن بشیتر برای فروشه ، به همین راحتی !

وقتی برای فروش ،  زمان بیشتری رو صرف میکنیم به همون نسبت احتمال فروش ما بیشتر میشه ، حالا اگر بیایم و توانایی های  فروشندگی خودمون  روافزایش بدیم و مهارتهای فروشمون  رو بیشتر کنیم ، اونوقت احتمال فروش بیشتر ،  چندین برابر میشه

 

 

توصیه من به شما گوش کردن فایل صوتی این مقاله آموزشی است .

 

 

 

بنام خدا ، من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت جذب مشتری دات آی ار و در این مقاله آموزشی میخوام درباره 8 خصوصیتی که یک فروشنده حرفه ای باید داشته باشه براتون توضیح بدم ، بنابراین ازتون دعوت میکنم در این مقاله آموزشی با من همراه باشین .

همراهان گرامی رضا نکوئی در وب سایت جذب مشتری دات آی ار ، بزارین این 8 خصوصیت فروشنده حرفه ای رو ابتدا با ذکر یک مثال براتون واضح تر کنم ، فرض کنین به جای خصوصیات یک فروشنده حرفه ای میخوایم راجع به خصوصیات یک ورزشکار حرفه ای صحبت کنیم ، به نظرتون میشه یک ورزشکار حرفه ای ، هر چقدر دوست داره غذا بخوره ؟ هر زمان دلش خواست تمرین و ورزش کنه و هر زمان دلش خواست تمرین رو رها کنه ؟ به نظرتون یک ورزشکار حرفه ای  در رشته ژیمناستک میتونه 150 کیلو وزن داشته باشه ؟

چرا هر سوالی پرسیدم با خودتون جواب دادین نه نمیشه ، یک لحظه صبر کنین ، واقعا نمیشه ؟ یک ورزشکار حرفه ای ، هر چقدر دوست داره غذا بخوره ؟ هر زمان دلش خواست تمرین و ورزش کنه و هر زمان دلش خواست تمرین رو رها کنه ؟ واقعا نمیشه یک ورزشکار حرفه ای رشته ژیمناسیتک 150 کیلو وزن داشته باشه ؟

قطعا نمیشه و جواب همه این سوالات منفی است ، خوب حالا اگر قراره از خصوصیات فروشنده حرفه ای صحبت کنیم ، اینجا هم جواب باید قاطعانه باشه و یک فروشنده حرفه ای هم باید خیلی خصوصیات ها داشته باشه و جای چانه زنی نیست عزیز من ، میخوایم در کار فروش موفق باشیم و حرفه ای عمل کنیم باید این خصوصیات رو داشته باشیم ، فقط و فقط اگر داشته باشیم میتونیم موفق بشیم ، نداشته باشیم از موفقیت خبری نیست ، حالا این 8 نکته رو با هم دیگه بررسی میکنیم ، به این امید که به این 8 مورد هم قاطعانه جواب مثبت بدیم و به خودمون بگیم الا و بالله من باید طبق این 8 نکته ، فروش حرفه ای خودم رو دنبال کنم .

 

یک نکته دیگه هم فکر میکنم خالی از لطف نباشه براتون بگم ، من قراره راجع به چی براتون توضیح بدیم ؟ راجع به خصوصیات یک فروشنده حرفه ای ! حواستون پیش منه ؟

من احساس میکنم خیلی وقتها فروشندگانی که خصوصیات یک فروشنده حرفه ای رو میبینن یا میشنون ، فقط میخونن  و یا گوش میکنن و سرسری ازش رد میشن ، عزیز من ، شما اگر فروشنده هستی  و یا برا خودتون کسب و کاری دارین ، اگر بخواین بیشتر بفروشین ،  چاره ای ندارین که این مهارتها رو یاد بگیرین و در عمل پیاده کنین ، حواستون پیش منه ؟

اگر خصوصیات فروشنده حرفه ای رو یاد نگیرین ، چطور میخواین بیشتر بفروشین و درامدتون رو بیشتر کنین؟

این نکته هم مهمه که فقط یادگرفتن کافی نیست ، ما باید هر لحظه در کار خودمون حواسمون باشه و نکاتی که یادگرفتیم  رو در عمل اجرا کنیم ، ایرادتمون رو رفع کنیم و اونوقت فروشندگی برامون  ، کار شیرین و لذت بخشی میشه

 

 

خوب اولین خصوصیت فروشنده حرفه ای ،  انرژی بالا در این فروشنده است :

تا حالا شده که یک فروشنده عالی رو ببینین که رمق حرف زدن نداره ؟ بی حاله و خسته اس و چشاش رو میماله ؟

بنابراین سرحال و پرانرژی بودن اولین خصوصیت یک فروشنده حرفه ایه ، شما با این خصوصیت میتونین طوری باشین که حتی قبل از اینکه با مشتری صبحت کنین ،  تاثیر مثبت روی مشتری بزارین  ، کافیه مشتری قبل از شروع حرف زدن با شما ، ظاهر بشاش و پرانرژی شما رو ببینه ، خود به خود از شما انرژی میگیره و حرفهای منطقی شما ،  قبل اینکه با این مشتری شروع بشه ، تاثیرگذاریه خودش رو شروع کرده ، همونطوری که یک فروشنده ، خسته و بیحال و بی انرژی ، انگیزه مشتری برای سوال کردن و جواب گرفتن و خرید کردن رو از بین میبره ، فروشنده حرفه ای هم جلو جلو به مشتری انگیزه شروع مقدمات خرید رو میده .

خوب حالا شما به عنوان یک فروشنده ای که میخواین حرفه ای عمل کنین ،  از امروز چطوری در محل کارتون حاضر میشین؟

بی حوصله ؟ بی تفاوت ، توی فکر و با ذهن درگیر ، یا نه ، پرانرژی ؟ اماده ؟ بشاش ؟ خنده رو ؟

آها ، آفرین فراموش نکنین که این خصوصیات شما چه بخواین و چه نخواین در مقدار فروش شما تاثیر داره ، حالا خودتون میدونین ، چطوری میخواین رفتار کنین ؟

 

دومین خصوصیت فروشنده حرفه ای ، یادگیری همیشگی است :


تا حالا شده یک کتاب رو بخونین و به یک درکی ازش برسین ، بعد یه مدت برای مرتبه دوم همون کتاب روبخونین و چیزهایی رو درک کنین که در مرتبه اول اصلا متوجهش نشدین ؟

اگر همیشه در حال یادگیری باشین ، به این دستاورد مهم میرسین که درکتون از مطالب آموزشی بالا میره و حتی ممکنه یک نکته آموزشی رو به شکلی درک کنین و جرقه ای در ذهن شما بشه  ، که حتی نویسنده اون کتاب هم به اون خوبی مطلب رو نگرفته باشه و نتونه مثل شما ازش استفاده کنه ، بنابراین برای موفقیت در فروش هر چقدر مطالعه کنین بازهم کمه .

من بهتون توصیه میکنم فقط مطالعه نکنین ، یعنی در اصل بهتون توصیه میکنم اصلا مطالعه نکنین ، آخه میدونین مطالعه چطوری بین خوانندگان کتاب و ومقالات جا افتاده ؟ اینطوری جا افتاده که یک کتاب 200 صفحه ای رو 3 روزه تمام کن و بزار کنار ، تازه اگر هنر و توانایی این کارو داشته باشیم ، نه ،  منظور من این نیست که تند تند مقالات سایت جذب مشتری رو بخونین ،یا گوش کنین و رد بشین ، نه ، هر نکته رو میخونین ، توقف کنین ، صبر کنین ، روش فکر کنین ، تو ذهنتون بررسیش کنین ، بالا و پایینش کنین ، باهاش کلنجار برین ، درکش کنین ، بهش مسلط بشین ، به عمق جان و روانتون راهش بدین ، با گوشت و پوست و خونتون آمیخته اش کنین ، بعد که جزیی از وجودتون شد ، انوقت برین خط بعد مقاله اموزشی.

اگر این مدلی  ، همیشه در حال یادگیری باشین ، واویلا ، بعد یه مدت اعجوبه ای میشین تو کار خودتون ، بسم الله از همین الان این مدلی ، همیشه  ، در حال یادگیری باشین .

 

سومین خصوصیت یک فروشنده حرفه ای عزت نفس و اعتماد به نفسه:

عزت نفس میدونین دیگه ، یعنی نسبت به خودتون چه احساس و نظری دارین ؟ مثلا وقتی راجع به فروشندگی خودتون فکر میکنین ، چی میاد تو ذهنتون و به خودتون چی میگین ؟ میگین من یک فروشنده ی واقعا حرفه ای درست کارم ، من فروشهای مبلغ بالا رو میتونم به راحتی انجام بدم ؟ ، یا به خودتون میگین من فروشندگیم خوب نیست ، من نمیتونم فروشم رو نهایی کنم و مشتری از دستم مدیم  ؟  وقتی راجع به خودتون فکر میکنین چیزی که به ذهنتون میاد و احساسی که درباره خودتون پیدا میکنین ، به این اظهار نظری که راجع به خودتون میکنین و به احساسی که پیدا میکنین میگن عزت نفس شما .

اعتماد به نفس هم به باور شما از توانمندیهاتون گفته میشه ، چقدر توانایی های خودتون رو قبول دارین ؟ وقتی میخواین یک مذاکره جدید برای فروش رو با مشتری شروع کنین ، چقدر به توانمندیهاتون اعتماد دارین ؟ اینها معنی اعتماد به نفسه.

خوب حالا فروشنده ای که نسبت به خودش احساس خوبی داره ، خودش رو قبول داره ، خودش رو فروشنده توانایی میبینه ، این فروشنده است که وقتی میخواد با مشتری صحبت کنه ، محکم صحبت میکنه ،استرس نمیگیره ،هول نمیشه و قشنگ مکالمه با مشتری رو مدیریت میکنه و فروش رو نهایی میکنه .

در مقابل فروشنده ای که میترسه ، احساس خوبی از برخورد با مشتری نداره ، با خودش فکر میکنه که حتما خرابکاری میکنه ، باور نداره که من هم میتونم عالی عمل کنم ، این فروشنده هم تکلیفش مشخصه و نمیتونه فروشنده حرفه ای باشه

بنابراین عزت نفس و اعتماد به نفس به عنوان سومین خصوصیت یک فروشنده ای حرفه ای ، دیدین که نقش مهمی در موفقیت و حجم فروش ما داره ، خوب حالا اگر میخواین بدونین که چطوری میشه عزت نفس و اعتماد به نفس خودمون رو قوی کنیم ، خدمتتون عرض کنم یکم این مبحث طولانیه و انشاالله در یک مقاله مجزا دراین باره براتون توضیح میدم در آینده و  لینک اون مقاله رو هم بعدا که ایجاد شد در همین صفحه براتون میزارم زیر همین خط .

شما میتونین در اینده در زیر همین خط در بخشی تایپی این مقاله ، لینک مقاله چگونگی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس  رو مشاهده کنین

 

چهارمین  خصوصیت یک فروشنده حرفه ای توانایی برنامه ریزی و برنامه روزانه داشتنه:

مدیریت زمان یکی از توانمندیهای مهم هر فروشنده و هر مدیر موفق کسب و کاره ، اگر مدیریت زمان رو یادنگیریم و خودمون رو ملزم به رعایت برنامه زمان بندی روزانه مون نکنیم ، بسیار وقت هر رفته شده در طول روز داریم و اصلا متوجه نمیشیم که داره کلی از زمانه روزانه ما هدر میره ، در حالی که اگر مدیریت زمان رو یادبگیریم و طبق لیست نوشته شده روزانه پیش بریم به خیلی از کارهای مهم روزانه میرسیم و وقت هم اضافی میاریم و تعجب میکنیم چرا زمان زیاد آوردیم . فروشنده بدون توانایی برنامه ریزی و بدون برنامه ، مثل ورزشکاری میمونه که میخواد ورزشکار حرفه ای بشه ، ولی بصورت پراکنده و بدون برنامه روزانه و بدون هیچ نظم و قانونی ورزش میکنه ، اگر برای ورزشکار حرفه ای شدن ،نیاز به برنامه مرتب و منظم و دقیق روزانه برای ورزش کردن و تمرین کردن داریم ، برای فروشنده حرفه ای شدن هم نیاز به برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت و روزانه داریم و باید خودمون رو ملزم کنیم دقیقا طبق برنامه ای که از قبل روی کاغذ نوشتیم نه درذهن ، عمل کنیم تا بتونیم بهترین استفاده رو از زمان و وقت خودمون داشته باشیم و بهترین نتیجه ممکن رو بگیریم . مبحث مدیریت زمان هم ، بحثت مفصل و طولانیه که انشاالله سعی میکنم در یک فایل آموزشی مجزا به این نکته هم بپردازم تا انشاالله آموزش این نکته هم به شکل کامل به شما دوستان گرامی سایت جذب مشتری ارائه بشه .

خوب تا اینجا 4 نکته از 8 خصوصیت یک فروشنده حرفه ای رو براتون توضیح دادم ، درسته ؟

خصوصیت اول : انرژی بالا در این فروشنده بود

خصوصیت دوم : یادگیری همیشگی بود

خصوصیت سوم : عزت نفس و اعتماد به نفس بود

و خصوصیت چهارم هم توانایی برنامه ریزی و برنامه روزانه داشتن و مدیریت زمان بود ، بابت اینکه این فایل آموزشی خیلی طولانی نشه ، چهار خصوصیت دوم رو در بخش دوم این مقاله آموزشی ، بعد از بخش اول در خدمتتون هستم و با هم بررسی خواهیم کرد ، خیلی ازتون ممنونم که به این فایل آموزشی گوش کردین ، موفق و حرفه ای باشین

ارادتمند ، رضا نکوئی

 

 

توصیه من به شما گوش کردن فایل صوتی این مقاله آموزشی است .

 

  

 

رایگان ثبت نام کنین واز آموزشهای جدید مطلع شوید .

Please enable the javascript to submit this form

 

 


چاپ   ایمیل

مقالات مرتبط